Witam!

Witam serdecznie na mojej stronie!

Jestem analityczką polityki i autorką. Interesuje mnie zrównoważony i przyjazny środowisku sposób życia, pracy, produkcji i konsumpcji. Skupiam się na zagadnieniach polityki ochrony środowiska, energetycznej i klimatycznej.

Urodziłam się, wychowałam i studiowałam w Polsce. Na ostatnim roku moich studiów wyjechałam na stypendium do Berlina, gdzie mieszkam obecnie. W Instytucie Nauk Politycznych im. Otto Suhra na Wolnym Uniwersytecie Berlina obroniłam pracę doktorską nt. polityki rozwoju odnawialnych źródeł energii w Polsce w sektorze energii elektrycznej. Pracę tę, napisaną w języku niemieckim i zatytułowaną: “Die Kräfte des Wandels. Die Wandlung Polens von einer auf Kohle basierenden zu einer an erneuerbaren Energien orientierten Gesellschaft” [Siły zmian. Transformacja Polski od społeczeństwa bazującego na węglu do społeczeństwa wykorzystującego odnawialne źródła energii], opublikowałam w 2012 r. tutaj.

W 2018 r. założyłam firmę doradczą Public Policy Analysis, której celem jest wsparcie w kszałtowaniu polityk publicznych. Przy przygotowywaniu interdyscyplinarnych i porównawczych analiz i ewaluacji polityk publicznych współpracuję z międzynarodowymi ekspertami i wykorzystuję jakościowe i ilościowe metody badawcze. W marcu 2019 r. firma zawiesiła działalność.

Obecnie pracuję jako ekspertka w obszarze integracji rynkowej i systemowej odnawialnych źródeł energii w Niemieckiej Agencji Energii, dena, w Berlinie.

Poniższą stronę stworzyłam w celu dokumentowania mojej pracy oraz dzielenia się opiniami na temat aktualnych wydarzeń w obszarze polityki ochrony środowiska, energetycznej i klimatycznej. Moje artykuły piszę po angielsku, niemiecku albo po polsku. Chętnie odpowiem na Państwa komentarze i zapytania w bezpośrednim kontakcie mejlowym.

dr Karolina Jankowska
Analityk Polityki
Energia & Środowisko

e-mail: kj@karolina-jankowska.eu

Pflugstr. 9a
10115 Berlin
Niemcy

https://www.karolina-jankowska.eu/